Dnia 9 maja w ramach trwającego Tygodnia bibliotek, Gminną Bibliotekę Publiczną w Liszkach odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola “Świat dziecka” w Liszkach. Podczas wizyty przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z księgozbiorem, a w szczególności z literaturą dla najmłodszych. Pani bibliotekarka opowiedziała im o bibliotece –  o tym jak wygląda karta czytelnika, jakie są zasady wypożyczania książek, oraz jak o nie dbać. Wysłuchały też krótkiego opowiadania pt. Gdzie zniknęła kurka z wiejskiego podwórka? Wiesława Drabika. Panie przedszkolanki wypożyczyły kilka wybranych przez dzieci książek. Na zakończenie wizyty przedszkolaki  złożyły pracownikom biblioteki życzenia z okazji Dnia bibliotekarza i bibliotek i wręczyły piękną laurkę, która będzie nam przypominać o tym spotkaniu. W podziękowaniu każde dziecko otrzymało zakładkę do książki.

Tydzień bibliotek – wizyta przedszkolaków