15 maj w naszej bibliotece był wyjątkowym dniem. Dzieci, które nas w tym dniu odwiedziły, ani na chwilę się nie nudziły. Pomagały Kopciuszkowi przebrać się, aby mógł zdążyć na bal, wybierały suknie dla córek, macochy, wyczarowały z Dobrą Wróżką piękną suknię i karocę, wspólnie z królewiczem szukały właścicielki pięknego pantofelka, a na koniec zostały na balu. Wszystko to wydarzyło się, podczas autorskiego przedstawienia teatru Art-Re z Krakowa, który gościł w GBP w Liszkach.

W spektaklu “Kopciuszek”, który kończył obchody Tygodnia Bibliotek, czynnie uczestniczyły dzieci oraz ich opiekunowie z Oddziału Przedszkolnego Zespołu Szkół w Liszkach, oraz z Przedszkola Publicznego w Liszkach.

Przedszkolaki chętnie współpracowały z aktorami, żywo reagowały na wydarzenia na scenie. Było więc i trochę smutno i trochę wesoło, ale przede wszystkim wyjątkowo głośno, jak mało kiedy w bibliotece. A wszystko po to, aby zachęcić najmłodszych do odwiedzania biblioteki i czytania książek.

Teatr w bibliotece