25 maja w siedzibie WBP Kraków przy ul. Rajskiej odbyło się X Forum Bibliotekarzy Powiatu Krakowskiego. Była to jak zawsze okazja do spotkań bibliotekarzy, służąca wymianie doświadczeń, omówieniu bieżących problemów, uhonorowania bibliotekarzy i bibliotek obchodzących jubileusze. Swoją kreatywnością pochwaliła się w tym roku biblioteka z Zabierzowa. Ciekawym punktem forum był wykład pani dr Wandy Matras-Mastalerz, autorki kilkudziesięciu publikacji z zakresu biblioterapii, która przybliżyła bibliotekarzom terapeutyczną i edukacyjną funkcję książki, oraz przedstawiła najnowszą literaturę dla dzieci i dorosłych z tej dziedziny. Wśród polecanej literatury, znalazły się piękne książki – przytulanki np. “Bajka o ciepłym i puchatym, czy też “Alicja w krainie czarów” wykonana z użyciem metody przestrzennej. Uczestnicy spotkania, mogli poszerzyć swoją wiedzę o terapeutycznej roli książki, która nie tylko uczy, ale i leczy.

Równie ciekawe było spotkanie autorskie z Joanną Stovrag, autorką książki pt. “Czas na miłość”. Ta bałkańska historia opowiada dzieje miłości Polki i Bośniaka. Młoda studentka poznaje w Sarajewie (mieście wielokulturowym i tolerancyjnym) swoją wielką miłość. Niestety  przeszkodą dla tego uczucia stała się wojna oraz zło, które jej towarzyszy.

Fot. Biblioteka Publiczna Gminy Igołomia – Wawrzeńczyce.

X Forum Bibliotekarzy Powiatu Krakowskiego: “Kreatywnie w bibliotece”