16 października w słoneczny poniedziałkowy poranek, naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola językowo-artystycznego Mała Akademia w Liszkach. Podczas spotkania rozmawialiśmy o bibliotece, książkach, ulubionych bohaterach literackich, a nawet planetach. Dzieci dowiedziały się jakie są zasady korzystania z księgozbioru, jak założyć kartę czytelnika, jak szanować książki, które są prawdziwą skarbnicą wiedzy. Wysłuchały też ciekawej i pouczającej historii Marudka, z kart teatrzyku Kamishibai.

Przedszkolaki, wraz z opiekunami grupy, podarowały bibliotece piękne podziękowanie za zajęcia biblioteczne, które dzięki zabawie, zachęcają dzieci do odwiedzania biblioteki, a w przyszłości do samodzielnego czytania książek.

Przedszkolaki w bibliotece