Dla wszystkich naszych czytelników przygotowaliśmy kolejną nowość. Tym razem jest to dostęp do wyszukiwarki wolnelektury.pl

Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5283 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej.

Wszystkie utwory zamieszczone w bibliotece Wolne Lektury można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, pobierać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować.

Z wyszukiwarki można korzystać bezpośrednio na naszej stronie, wpisując tytuł książki, której szukamy. Jest to dobra alternatywa zwłaszcza w przypadku, gdy brak jest lektur w tradycyjnej formie.

źródło: https://wolnelektury.pl/info/o-projekcie/

grafika: pexels.com