16 listopada w bibliotece w Liszkach gościła klasa V SP w Piekarach z opiekunkami p. Moniką Żmudka i Urszulą Lusina. Za sprawą kart teatrzyku Kamishibai, w roku upamiętniającym 550 lat pierwszego wolnego flisu na Wiśle, dzieci miały okazję poznać bieg i historię królowej polskich rzek.

Uczniowie wykonali piękne karty z życzeniami dla rzeki. Przy okazji wizyty w bibliotece mogli  poznać zarówno nowy jak i starszy księgozbiór.  Ciekawostką była książka Karola Bunsha –  Zdobycie Kołobrzegu –  (numer 1) wpisana do inwentarza biblioteki w 1955 roku i inne egzemplarze zakupione w latach 50 XX wieku.

Bajka o Wiśle – GALERIA