W dniu dzisiejszym bibliotekę w Liszkach odwiedzili uczniowie klasy I SP w Liszkach z opiekunem, Panią Beatą Sobesto. Tematem lekcji bibliotecznej było zapoznanie dzieci z pracą biblioteki. Kluczowym hasłem spotkania był  – porządek. Dzieci dowiedziały się jak uporządkowany jest księgozbiór, karty czytelników w bibliotece.

Na przykładzie kilku lektur,  poznały również elektroniczny katalog i sposoby wyszukiwania w nim.

W związku z grudniowym świętem Barbórki, uczniowie wysłuchali i obejrzeli na kartach teatrzyku Kamishibai, “Legendę o skarbniku”.

Legenda o skarbniku – GALERIA