Historia niedźwiedzia Wojtka, który w czasie II wojny światowej przeszedł szlak bojowy z Armią Andersa, była tematem lekcji bibliotecznej zorganizowanej wspólnie ze Szkołą Podstawową w Liszkach. Tym razem to bibliotekarka odwiedziła uczniów klasy I i przeczytała dzieciom kilka rozdziałów książki Łukasza Wierzbickiego “Dziadek i Niedźwiadek” Po wysłuchaniu tekstu, dzieci żywo dyskutowały o przygodach rezolutnego misia, a także wykonały ciekawe portrety głównego bohatera. Wykonane prace, można zobaczyć w gminnej bibliotece.

Celem spotkania było przybliżenie najmłodszym tematu odzyskania przez Polskę niepodległości, oraz zachęcenie dzieci do czytania i odwiedzania biblioteki.

Galeria zdjęć na naszym profilu na facebook’u

Dziadek i Niedźwiadek