W czwartek, 6 czerwca bibliotekę w Liszkach odwiedziły Oddziały Przedszkolne – Biedronki i Motylki ze Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego z Rącznej z opiekunkami: Agnieszką Klimek, Edytą Wąsowicz i Barbarą Grzesiak.

W trakcie wizyty dzieci:

-poznały bibliotekę

-wysłuchały historii o Czerwonym Kapturku przedstawionej na kartach teatrzyku Kamishibai i rozmawiały o zasadach bezpieczeństwa.

-samodzielnie wykonały „kocie” zakładki do książek

Celem spotkania z przedszkolakami w trwającym XVIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom jest promocja książki i czytelnictwa wśród najmłodszych.

Lekcję biblioteczną przygotowała i poprowadziła Pani Natalia Kołodziejczyk z filii w Morawicy.

Przedszkolaki z Rącznej w bibliotece w Liszkach