Gminna Biblioteka Publiczna w Liszkach w ramach programu Biblioteki Narodowej otrzymała dofinansowanie na „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych „. W roku 2019 wysokość dotacji dla naszej biblioteki, wynosi 9990 złotych.

Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, którego operatorem jest Biblioteka Narodowa w Warszawie ma na celu zwiększenie oferty bibliotek publicznych o nowe książki i multimedia przez stałe doposażanie bibliotek, a także przez aktualizowanie ich zasobów.

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dotacja na „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” 2019