17 lutego, klasa 2 Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach z wychowawczynią Panią Anną Lelek i opiekunem Panią Urszulą Lusina, uczestniczyły w lekcji bibliotecznej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Liszkach.

W trakcie spotkania, dzieci zapoznały się z naszym księgozbiorem, układem książek na półkach. Dowiedziały się również w jaki sposób zapisać do biblioteki, jak wygląda karta książki i karta czytelnika, czym są audiobooki, jak dbać o pożyczone książki.

Następnie po wysłuchaniu bajki o Czerwonym Kapturku, dyskutowaliśmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, oraz o tym jak pomagać chorym.

Na koniec otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniem “Za wprowadzenie młodych czytelników w zaczarowany świat książek”.

Lekcja biblioteczna w Liszkach