27 Światowy Dzień Książki

Obchodzony w tym roku po raz 27. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, jak zawsze poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyki dotyczącej ochrony praw autorskich.

Co roku staje się okazją do dyskusji na temat roli książki jako źródła wiedzy i wartości, a także skarbnicy różnorodności kulturowej i narzędzia dialogu.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO. Obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została, jako symboliczna dla literatury światowej, bo w tym dniu zmarli m. in. Miguel de Cervantes i William Szekspir.

W tym dniu UNESCO zachęca uczniów, nauczycieli, czytelników z całego świata, a także wydawców i bibliotekarzy – do dzielenia się swoją pasją do literatury za pośrednictwem stron w mediach społecznościowych, pod hasłem.: #WorldBookDay

źródło: UNCESO.pl/własne

27 Światowy Dzień Książki