Spotkanie autorskie z Mirosławą Karetą

6 czerwca w bibliotece w Liszkach mieliśmy przyjemność gościć Mirosławę Karetę – autorkę powieści obyczajowo -historycznych.

Głównym tematem spotkania była seria książek „Wydziedziczone” ,opowiadająca o losach Józi Lipianki, mieszkanki Mnikowa. Na przykładzie głównej bohaterki, autorka przedstawia realia życia społeczeństwa polskiego na przełomie XIX i XX wieku, gdzie wszechobecna bieda zmusza młode wiejskie dziewczyny do opuszczenia domów i ciężkiej pracy, najczęściej jako służące w mieście. Wyzysk, niesprawiedliwość i wykorzystania seksualne były czymś powszechnym, a służąca była tylko tą „gorzej urodzoną”.

W trakcie rozmowy z autorką czytelnicy mieli też okazję porozmawiać o życiu i zwyczajach mieszkańców naszych okolic a także o konkretnych postaciach historycznych, które przewijają się w powieści m.in: Kazimierze Bujwidowej, Witoldzie Pruszkowskim czy Gotfrydzie Ossowskim.

Dziękujemy autorce oraz wszystkim uczestnikom, za miłe i ciekawe spotkanie i zachęcamy do czytania powieści Pani Mirosławy Karety.

Spotkanie autorskie z Mirosławą Karetą
Skip to content