Tydzień Bibliotek 2021  – Znajdziesz mnie w Bibliotece

Drodzy czytelnicy

Co roku , w maju, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje ogólnopolski

TYDZIEŃ BIBLIOTEK, którego celem jest promowanie czytelnictwa i bibliotek.

Hasło tegorocznego XVIII  „Tygodnia Bibliotek”  –ZNAJDZIESZ MNIE W BIBLIOTECE można odnieść zarówno do fizycznej obecności w realnej przestrzeni bibliotecznej jak i  do działalności bibliotek online, do ich cyfrowych zasobów, do których docieramy poprzez strony internetowe bibliotek, portale internetowe, media i komunikatory społecznościowe, dzięki technologiom informacyjnym będąc z dala od lokalizacji i siedziby biblioteki (np. na spotkaniu autorskim online).

Hasło nawiązuje też do obecnej sytuacji ,  po czasie izolacji i kwarantanny, zachęca do wyjścia do stref społecznych i kulturalnych, środowisk i instytucji kultury.

Niesie za sobą lekkość , pozwala myśleć o bibliotece  jako miejscu, które nie ogranicza i  daje możliwość wyboru.

Pragniemy Państwu  przybliżyć naszą działalność i zaprosić w tych dniach na wspólną podróż szlakiem książek dostępnych w naszej bibliotece.

1 dzień    Nasza Mała Ojczyzna – prezentujemy i polecamy wybrane tytuły o gminie Liszki i jej mieszkańcach

Kowalik A.: Liszki. Szkice z dziejów

Kowalik A.: Ziemia Lisiecka . Ludzie historia tradycje