Wielkanocna lekcja biblioteczna dla trzecioklasistów z Piekar.

11 kwietnia bibliotekę w Liszkach odwiedzili uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza z Piekar.

W pierwszej części spotkania omówiliśmy zagadnienia związane z biblioteką i wypożyczaniem książek. Następnie z uwagi na zbliżające się Święta Wielkanocne, zajęliśmy się tematem obrzędów i tradycji z nimi związanych. Prowadząca spotkanie pani Natalia, przekazała wiele ciekawych i nieznanych informacji dotyczących symboli i obrzędów tych najważniejszych świąt w polskiej tradycji.

Trzeba przyznać, że uczniowie klasy III wykazali się doskonałą wiedzą i zaangażowaniem przy omawianiu symboliki świąt Wielkiej Nocy.

W trakcie spotkania udało się skompletować koszyczek ze „święconką”, wyjaśniając przy tym znaczenie poszczególnych produktów. Dzieci wykonały również kolorowe pisanki, które udekorują ich klasę.

Zorganizowane spotkanie miało na celu przybliżenie tradycji wielkanocnych i zachęcenie młodzieży do czytania książek i odwiedzania biblioteki.

Bardzo dziękujemy Paniom: Elżbiecie Nęcka – wychowawcy klasy, oraz Urszuli Lusina – opiekunowi za pomoc w organizacji spotkania.

Wielkanocna lekcja biblioteczna dla trzecioklasistów z Piekar.