Wizyta policjantów z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie

W piątek 24 maja uczniowie klasy 1b Szkoły Podstawowej w Liszkach wzięli udział w warsztatach ekologicznych, zorganizowanych w naszej bibliotece przy współpracy z Referatem Rolnictwa i Ochrony Środowiska UG w Liszkach.

Miłą niespodzianką dla dzieci była wizyta policjantów: mł. asp. Rafała Rosiek i mł. asp. Alberta Magiery z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie. W trakcie spotkania, dowiedzieliśmy się, że do ich głównych zadań należy m.in dbanie o bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą, niesienie pomocy tonącym, ochrona środowiska, kontrola wałów przeciwpowodziowych, akcje ratownicze podczas katastrof i klęsk żywiołowych a w sezonie zimowym patrolowanie stoków narciarskich.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, nasi goście przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują nad wodą. Dodatkową atrakcją spotkania były radiowóz i łódź ratunkowa, do której każdy z uczniów mógł wejść, zobaczyć jej wyposażenie i ubrać kapok.

Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia, które mamy nadzieję przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Wizyta policjantów z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie
Tagi:        
Skip to content