XI odsłona Narodowego Czytania w bibliotece w Morawicy.

W sobotę, 3 września w filii naszej biblioteki w Morawicy, zorganizowaliśmy wspólne czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Wszystko w ramach akcji organizowanej od 2012 roku, pod patronatem Pary Prezydenckiej, która ma na celu popularyzację czytelnictwa, oraz wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej.

W trakcie spotkania wysłuchaliśmy wybranych utworów w interpretacji czytelników naszej biblioteki. Do wspólnego czytania włączyli się:

• Barbara Rusinek – „Romantyczność”,
  • Stanisława Niedziołka – „Powrót taty”,
  • Druhowie Justyna Brzoskwinia-Jałocha i Adrian Rusinek (OSP w Morawicy) – „Pani Twardowska”,
  • Druhna Gabriela Olchawska (DH „Jaskółka”) – „Pierwiosnek”,
  • Druhna Sabina Kołodziejczyk (DH „Jaskółka”) – „Ludzie na czystym polu”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za udział w wydarzeniu, a  w szczególności druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Morawicy, 25 Związkowi Drużyn Ostoja Balice – Morawica: 25 Drużynie Harcerskiej „Jaskółka”, 25 Gromadzie Zuchów „Wesołe Wilczki” oraz 25 Gromadzie Zuchów „Sprytne Liski” pod przewodnictwem druha Tomasza Olchawskiego, druhny Katarzyny Olchawskiej oraz druha Maćka Schabowskiego oraz zaproszonym gościom Pani Genowefie Bator (byłej bibliotekarce Filii GBP w Morawicy) oraz Dyrektorowi Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabierzowie Pani Kindze Gibadło.

Dziękujemy również Stanisławowi i Bartłomiejowi Bobak za kosz owoców, Wojciechowi Kałat za udostępnienie nagłośnienia, oraz czytelniczkom za słodki poczęstunek.

Spotkanie przygotowała i prowadziła Natalia Kołodziejczyk – bibliotekarz z Morawicy.

Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się podczas kolejnej edycji Narodowego Czytania.

XI odsłona Narodowego Czytania w bibliotece w Morawicy.