Świat w jednym miejscu. Tydzień Bibliotek 2022

W poniedziałek 9 maja Gminną Bibliotekę Publiczną w Liszkach odwiedzili uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej im św. Jana Kantego w Liszkach wraz z opiekunem Panią Beatą Sobesto.

Spotkanie zorganizowano, w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego tegorocznym hasłem jest: „Świat w jednym miejscu”. W trakcie zajęć, prowadzonych przez Panią Natalię Kołodziejczyk, dzieci poznały naszą bibliotekę, dowiedziały się jak się zapisać i wypożyczać książki.

Dodatkowo przeprowadzone zostały warsztaty biblioteczne, nawiązujące do hasła Tygodnia Bibliotek. Podczas zajęć dzieci zgłębiały wiedzę na temat Gminy Liszki na podstawie zgromadzonych w naszej bibliotece publikacji. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach, odpowiadając na zadawane przez bibliotekarkę, pytania. Efektem końcowym było stworzenie mapy, zawierającej nazwy miejscowości oraz największe atrakcje naszej gminy.

Świat w jednym miejscu. Tydzień Bibliotek 2022